Презентація ролика «Київ читає»

Київ читає - лого.
8 грудня 2017  року  о 15 год. в  Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого відбудеться презентація соціального проекту Департаменту суспільних комунікацій Київської міської державної адміністрації «Київ читає». Модератор проекту –  заступник начальника департаменту Тетяна Гузенко.
Ідея проекту «Київ читає»  – виклик  засміченню Інтернет-мережі постами з помилками та відсутності інтересу молоді до книжок. Місія організаторів челенджу полягає в тому, щоб показати – книги не менш цікаві, ніж стрічки соціальних мереж.
 У рамках заходу представлятиметься новий соціальний ролик «Київ читає», створений командою студії «ВІАТЕЛ», де йдеться про те, що читати книгу стає престижним та елітним захопленням. Це світовий тренд, в якому Київ виступає на рівних.
На підтвердження такої активної позиції студія «ВІАТЕЛ» разом з випускниками Інституту екранних мистецтв КНУТКТ ім. І. К. Карпенка-Карого підготувала програму короткометражних фільмів, створених як екранізації літературних творів українських класиків і сучасних письменників України. Ці фільми за творами Марії Матіос, Руслана Горового та Осипа Маковея представлять молоді кінорежисери – Олександра Степашко, Іванна Адамчук та Арсеній Бортник, який є і режисером презентованого ролика.
У рамках проекту «Київ читає» братиме участь київське «Видавництво «Горобець». Видавництво відоме в сучасному книговидавничому процесі тим, що розробляє програму перевидання низки рукописів, які були написані на теренах України в XI-XIV ст., а з часом опинилися в престижних бібліотеках і музеях Європи. Фахівці видавництва повертають шедеври української рукописної книги у вигляді факсимільних копій  до сучасного читача України. Цього  разу Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого отримає у свої фонди від директора видавництва Ганни Горобець факсиміле «Холмського Євангелія» ХІІІ століття.