З думою про Вкраїну

(ця публікація від 21.09.2009 взята з сайту Шевченківської держадміністрації)

У бібліотеці ім. М.Костомарова відбувся вечір-портрет «З думою про Вкраїну: постать І. Мазепи крізь терни стереотипів та історичних кліше». У ньому взяли участь читачі бібліотеки, педагоги-організатори шкіл Шевченківського району. Співорганізаторами вечора стали Будинок дитячої творчості та студія «Віател».

Мета заходу — більш глибоко ознайомити учасників з постаттю одного з найвідоміших і найсуперечливіших гетьманів України — Івана Мазепи, його роллю в житті українського народу та з літературою про його життя.

Є імена, які для певної нації стають своєрідним символом свободи, незалежності, праці розуму на користь співвітчизників, великого значення і харизми, символом європейського вибору — саме таким для українців є Іван Мазепа. Це слова з виступу відомого кінорежисера, викладача Національного університету кіно та театру, генерального продюсера проекту «Гра долі» студії «Віател» — Василя Вітра.

А директор студії Г.Криворчук ознайомила присутніх з надзвичайно гарним фільмом студії «Історія життя та складних стосунків із світом видатного українського діяча І.Мазепи: від королівського пажа — до гетьмана України».
Зацікавив учасників заходу і огляд книжкової виставки «Гетьман І.Мазепа — погляд крізь століття», який провела завідуюча бібліотекою Л.Пєскіна та знайомство з каталогом історико-мистецької виставки, який містить полотна європейських художників, які за історичними та художніми сюжетами, пов»язані з ім»ям І.Мазепи.