Про нас

Студія ВІАТЕЛ заснована 1994 року відомим українським кінорежисером Василем Вітром.

Від часу заснування студією ВІАТЕЛ створено понад 100 фільмів.

З найбільш довготривалих кінопроектів студії стала кінотрилогія про відродження храмів: «Михайлівський Золотоверхий», «Успенський собор», «Володимирський собор у Херсонесі», відзнятих на кіноплівці. Ці фільми знімалися з 1997 по 2005 роки методом кіноспостереження і стали першими в історії українського кінематографу кінострічками, створеними у форматі Dolby digital (2001-2005 рр.) та на нових носіях DVD (2001 рік).

2003 року студія ВІАТЕЛ зареєстрована також як видавництво ВІАТЕЛ, яке видало книгу-фотоальбом «Слово про Михайлівський Золотоверхий», який був представлений в експозиції української книги на Всесвітньому книжковому ярмарку у Франкфурті-на-Майні.

З цього ж року видається періодичний каталог фільмовиробництва «Континент фільму», а з 2007 року його версія на веб-сайті www.continentfilmu.com.

2005 року студія ВІАТЕЛ почала знімати серіал документальних культурологічних фільмів «Гра долі» (веб-сайт www.hradoli.com). На кінець 2016 року знято 99 серій.

2008 року спільно з Державною службою кінематографії Міністерства культури і туризму України створено повнометражний документальний фільм «Михайлівський Золотоверхий монастир. 900 років». Цього ж року при студії ВІАТЕЛ засновано творче об’єднання «Ательє 9», яке створили студенти телережисерського курсу КНУТКТ ім. І.К.Карпенка-Карого. Вони започаткували два телевізійних цикли «Вернісаж» та «Київ інкогніто». Студія «ВІАТЕЛ» надає можливість знімати дипломні роботи молодим режисерам — випускникам КНУТКТ ім. І.К.Карпенка-Карого. 2014 року при студії «ВІАТЕЛ» з’явилося ще одне об’єднання молодих кінематографістів — “ВІЛЬНІ».

2017 року на студії ВІАТЕЛ за підтримки Держкіно України знято чотири фільми дебюти: «Технічна перерва», «Гойдалки», «Київська історія», «Поза зоною».

Фільми студії ВІАТЕЛ були представлені на численних міжнародних виставках, наукових конференціях серед яких ЕКСПО-2000 у Ганновері, а також в Литві, на Мальті, в Німеччині,  США, Польщі,  Франції, Чехії, Італії, Македонії  тощо, а також  брали участь у всеукраїнських і міжнародних фестивалях, серед яких «Вітер мандрів», «Відкрий Україну», «Кінолітопис», «Молодість», «Пролог», «Калинові мости» на фестивалі документальних фільмів «ТОURFILM 2000» у Карлових Варах та на МТФ «ZlataPraha”. А фільми — дебюти на міженародних фестивалях в Естонії та на МКФ «Молодість» в 2018 році.

Студія ВІАТЕЛ проводить постійні презентаційних і прем’єрних показів своїх фільмів в Будинку кіно та в кінотеатрах і культурних центрах у Києві, Хмельницькому, Чернігові, Львові, Черкасах, Харкові, Чернівцях, Білій Церкві, Прилуках, Чорнобаї, Партеніті, Ялті, Острозі, Яремчему, а також у Празі та Перемишлі та інших містах. Фільми студії ВІАТЕЛ демонструвалися на багатьох українських загальнонаціональних і регіональних телеканалах, в т.ч. через супутник  та Інтернет за межами України.

Засновники студії ВІАТЕЛ:
Василь ВІТЕР ,
Галина КРИВОРЧУК