О нас

Студія ВІАТЕЛ заснована 1994 року відомим українським кінорежисером Василем Вітром.

Від часу заснування студією ВІАТЕЛ створено понад 125 фільмів.
З найбільш довготривалих кінопроектів студії стала кінотрилогія про відродження храмів: «Михайлівський Золотоверхий», «Успенський собор», «Володимирський собор у Херсонесі», відзнятих на кіноплівці. Ці фільми знімалися з 1997 по 2005 роки методом кіноспостереження і стали першими в історії українського кінематографу кінострічками, створеними у форматі Dolby digital (2001-2005 рр.) та на нових носіях DVD (2001 рік).

2003 року студія ВІАТЕЛ зареєстрована також як видавництво ВІАТЕЛ, яке видало книгу-фотоальбом «Слово про Михайлівський Золотоверхий». З цього ж року видається періодичний каталог фільмовиробництва «Континент фільму», а з 2007 року його версія на веб-сайті www.continentfilmu.com .

2005 року студія ВІАТЕЛ почала знімати серіал документальних короткометражних фільмів «Гра долі» (веб-сайтwww.hradoli.com). На кінець 2009 року знято 79 фільмів.

2008 року спільно з Державною службою кінематографії Міністерства культури і туризму України створено повнометражний документальний фільм «Михайлівський Золотоверхий монастир. 900 років». Цього ж року при студії ВІАТЕЛ засновано творче об’єднання «Ательє 9», яке створили студенти телережисерського курсу КНУТКТ ім. І.К.Карпенка-Карого. Вони започаткували два телевізійних цикли «Вернісаж» та «Київ інкогніто». Студія «ВІАТЕЛ» надає можливість знімати дипломні роботи молодим режисерам — випускникам КНУТКТ ім. І.К.Карпенка-Карого.

Фільми студії ВІАТЕЛ були представлені на численних міжнародних виставках, наукових конференціях серед яких ЕКСПО-2000 у Ганновері, а також в Литві, на Мальті, в Німеччині, у Польщі, у Франції, в Італії, в Македонії тощо.
Фотоальбом «Слово про Михайлівський Золотоверхий» був представлений в експозиції української книги на Всесвітньому книжковому ярмарку у Франкфурті-на-Майні.

Фільми студії ВІАТЕЛ брали участь і відзначені нагородами на всеукраїнських і міжнародних фестивалях, серед яких «Вітер мандрів», «Відкрий Україну», «Кінолітопис», «Молодість», «Пролог», а також на фестивалі документальних фільмів «ТОURFILM 2000» у Карлових Варах.
Фільми студії ВІАТЕЛ демонструвалися на українських загальнонаціональних і регіональних телеканалах, в т.ч. через супутник за межами України. Всього на 30 телеканалах України і світу.

За останніх декілька років студія ВІАТЕЛ провела понад 40 презентаційних і прем’єрних показів своїх фільмів в кінотеатрах і культурних центрах у Києві, Хмельницькому, Чернігові, Львові, Черкасах, Харкові, Білій Церкві, Прилуках, Чорнобаї, Партеніті, Ялті, Острозі, Яремчому.

Засновники і керівники студії ВІАТЕЛ:


ВІТЕР Василь Петрович – президент
КРИВОРЧУК Галина Іванівна – директор