Перспективи молодого українського кіно

4

7 грудня 2010 року, у вівторок, в приміщенні інформаційної агенції УНІАН, об 11:30, відбудеться прес-конференція «Перспективи молодого українського кіно».

8 грудня 2010 року, в Синій залі Будинку кіно о 18:00, відбудеться перегляд фільмів.

Режисери — випускники Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого, 2010 року, поділяться своїм баченням ситуації в українському кіно та на телебаченні.

В ході обговорення будуть представлені дипломні фільми учасників, а також розказано про перспективні проекти. Ведучій прес-конференції: режисер, викладач Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого, заслужений діяч мистецтв Василь Вітер.

Інші учасники – молоді режисери:

  • Ірина Правило, ігровий фільм «Кров», знятий за мотивами оповідання видатного грузинського письменника Нодара Думбадзе. Фільм знімався за підтримки Грузинського посольства в Україні.
  • Іван Канівець, документальний фільм «Тризуб Нептуна», про створення українського флоту у 1918 році. Фільм знімався за підтримки сучасного Українського флоту.
  • Ірина Громозда, ігровий фільм «Дурочка», екранізація оповідання Антона Чехова «Хористка»; документальний фільм «На службі режиму. Лені Ріфеншталь», про стосунки режисера і влади.
  • Владислава Чекмарьова, документальний фільм «Політ», історія народження вистави «Отак загинув Гуска», за п’єсою українського драматурга Миколи Куліша, поставлена і виконана студентами—однокурсниками Владислави Чекмарової. Фільм присвячений пам’яті майстра курсу Миколі Івановичу Мерзлікіну, який навчав цей курс тільки перший рік.

Наступного дня – 8 грудня, в Синій залі Будинку кіно о 18:00, відбудеться перегляд усіх вищеназваних фільмів.

Програма акції:
1. Вступне слово. Представлення учасників.
2. Розповідь про дипломні фільми.
3. Захист дипломної роботи випускниці Ірини Правило під час кіновечора в присутності глядачів
4. Відповіді на запитання.

Контактна інформація:

Ірина Правило (063) 226 94 84, i.pravylo@gmail.com
Іван Канівець, (097) 55 11 044, ivan@kvideo.com.ua, www.kvideo.com.ua
Галина Криворчук (067) 465-67-36, viatel@svitonline.com, www.viatel.kiev.ua

Показ фільмів – за підтримки Спілки кінематографістів України, студії «ВІАТЕЛ» і «5 каналу».

Ознайомтесь із рекламним буклетом та текстом запрошення (натисніть мишею на зображення для збільшення розміру):

Прес-конференція транслювалась у прямому ефірі на «5 каналі». Присутні глядачі із зацікавленістю вислухали доповіді учасників, та мали змогу отримати відповіді на свої запитання. Продивіться ефірний запис прес-конференції.

Преса також висвітлювала і події, що мали місце після прес-конференції, а саме — показ фільмів молодих режисерів, що відбувся 8 грудня 2010 року в синій залі будинку кіно. Зокрема, у «прай-таймі» телеканалу «Культура» вийшов наступний телевізійний сюжет.

На ці дві визначні в українському сучасному кіномистецтві події, а саме прес-конференція «Перспективи молодого українського кіно» та показ фільмів молодих режисерів у будинку кіно, представники друкованих ЗМІ також відреагували із зацікавленністю, про що свідчить низка публікацій в друкованих та електронних ЗМІ, а також телевізійних сюжетів. Зокрема, сюжет на 24 каналі під назвою «Режисери: В Україні відсутня галузь фільмовиробництва «, на сайті «Літературного форуму» є анотації фільмів, що були показані на презентації, а саме «Дурочка», «На службі режиму», «Кров», «Політ», «Тризуб Нептуна». А окрім каналу «24» були сюжети в новинах телеканалів «ІНТЕР», «Гамма-ТV», «Культура», тощо.

Газета «День» надрукувала статтю «Учні за вчителя» про презентацію дипломних робіт.